Szanowni Państwo,
Udostępniamy pismo,które przesłała nam Radna Pani Elżbieta Matykiewicz.
We wszystkich kwestiach związanych z wyburzeniem budynku Klubu „Bieżanowianka” proszę zwracać się do Zarządu Klubu, stosownych władz UMK, oraz osób, które podjęły taką decyzję .Absolutnie nikt nie konsultował i nie zawiadamiał radnych Dzielnicy XII ani o planach, ani o samym wyburzeniu w/w budynku. Jak w tej sytuacji można pytać radnych od czego są i dlaczego nie są jasnowidzami.
Na spotkaniu w Dworze Czeczów w maju 2011 roku przedstawiciele władz miasta zaprezentowali plan odbudowy boiska sportowego, wraz z boiskiem treningowym, jako jedną z inwestycji jubileuszowych dla 800-letniego Bieżanowa. Uprzejmie proszę rozstrzygać tę kwestię na szczeblu UMK, gdyż tam zapadły decyzje niekorzystne dla Bieżanowa .Jako jeden z argumentów podano całkowity brak zainteresowania Bieżanowian prawie 100-letnim Klubem.
Trwa procedowanie podziału geodezyjnego i załatwianie pozostałych formalności, celem ostatecznego umożliwienia rozbudowy przychodni zdrowia w Bieżanowie. Nie był to nigdy budynek jednorodzinny z lat 50-tych , jak twierdzi autor „odezwy”.Lokal wybudowano w latach 1969/70 przez grupę społeczników [ w tym moją mamę Stanisławę Pachlowską], z docelowym przeznaczeniem na siedzibę Gromadzkiej Rady Narodowej dla ówczesnej wsi Bieżanów. W dniu 4 lutego 2013 Przew. Dz.XII i radna z Bieżanowa Elżbieta Matykiewicz po raz kolejny odbyli rozmowy z Panią Dyrektor Wydziału Geodezji i kilka dni wcześniej z Panią Dyrektor Wydziału Skarbu , prosząc kolejny raz o szybkie i pomyślne zakończenie w/w sprawy.
W dniu 28 stycznia 2013 roku na stacji Kolejowej Kraków-Bieżanów, peron do Wieliczki, odbyło się spotkanie przedstawicieli Dyrekcji PKP i mieszkańców Bieżanowa , zwołane z inicjatywy radnej Elżbiety Matykiewicz .Tu pragnę poinformować, że prócz wsparcia całej Rady Dz. XII, przez ponad pół roku zabiegałam o to spotkanie, napotykając na nieustające odmowy ze strony PKP. Po spotkaniu na którym obecny był również Przewodniczący Dz. XII P. Zbigniew Kożuch , zostało wystosowane pismo do PKP, które załączam celem zapoznania się z tematem.
Kolejną istotną dla Bieżanowian sprawą jest budowa placu zabaw dla dzieci przy ul Ks. J. Popiełuszki .Po dość skomplikowanych początkach rodzenia się projektu w/w inwestycji ZiKIT wyłonił w drodze przetargu projektanta, który zobowiązany jest do końca czerwca 2013 zakończyć wszelkie prace projektowe, łącznie z uzyskaniem zezwolenia na rozpoczęcie budowy. Niezależnie od powyższego jako radna ze Starego Bieżanowa przy wsparciu całej Rady systematycznie kieruję prośby do stosownych władz o przyśpieszenie tej inwestycji. Cały czas trwają prace korekcyjne nad projektem zbiornika p/powodziowego suchego , mającego powstać przy ulicy Drożdżowej, który w dużym stopniu ma zabezpieczyć Bieżanów przed zalewaniem. Planowana kaskada 5 zbiorników w tym 2 w Wieliczce stanowiłaby całkowite zabezpieczenie przed powodzią.
Została rozpoczęta procedura spadkowa , pozwalająca przywrócić Bieżanowianom działkę w centrum osiedla. Tu pole do popisu dla aktywnych .Prosimy o wszelkie informacje związane z ostatnimi właścicielami tj. rodziną Solinderów , co zdecydowanie przyspieszyłoby żmudny proces postępowania administracyjnego.
Z myślą o przyszłości Bieżanowa nawiązałam współpracę z Politechniką Krakowską z Wydziałem Architektury . W ramach tych kontaktów w połowie marca br. przygotowana będzie przez pracowników i studentów pierwsza prezentacja planu renowacji budynku stacji kolejowej w Bieżanowie wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia., oraz zaprezentowana będzie propozycja nowych obiektów sportowo- rekreacyjnych. Jest ewenementem aby tego typu projekty realizowano gratis. Radna Dzielnicy XII Elżbieta Matykiewicz